Terminarz:
- 08.06.2026poniedziałek19:00
Miejsce:
Sala teatralno-kinowa Willi LentzaAleja Wojska Polskiego 8470-482 Szczecin
Obsada:
- Kacper KujawaTadeusz Miller
- Maria WójtowiczLuna Miller
Realizacja:
- Sylwia Trojanowskascenariusz
- Arkadiusz Buszkoreżyseria
- Piotr Klimekkierownictwo muzyczne
- Roman Rydzakordeon
- Rafał Kowalczykfortepian
- Kamila ŁuczkaWiolonczela
- Tomasz SzczęsnyWiolonczela
- Agnieszka MiluniecScenografia
- Maciej OsmyckiScenografia
- Monika Boska-Nowakowskakostiumy
- Anna WiśniewskaWizuale
- Krzysztof KuźnickiWizuale
- Piotr Nikodem WardziukiewiczPlakat
- Dagna Drążkowska-MajchrowiczFotografia plakatowa
Opis:
„Król tanga” to poruszająca opowieść inspirowana życiem Tadeusza Millera – wybitnego polskiego powojennego piosenkarza, który w latach 1946-1947 mieszkał i tworzył w Szczecinie. To właśnie tu rozpoczęła się jego wielka kariera. Był naturszczykiem, czarującym ciepłym barytonem, zachwycającym skromnością i pracowitością. W ciągu kilkunastu miesięcy nagrał 63 płyty, koncertował na wielu salach, występował w programach muzycznych.
Spektakl przywraca pamięć o zapomnianym, wielkim artyście, a dzięki warstwie wokalnej także utwory, które wykonywał.

















































